Всі ми добре знаємо про небезпеки пасивного куріння, тобто вдихання тютюнового диму, який видихають курці. Відомо, що пасивне куріння також збільшує ризик розвитку раку легенів і серцево-судинних захворювань, пише Die Welt.

Читайте також: Не лише рак: назвали небезпеку пасивного куріння

Виявляється, небезпека для здоров'я несе і пасивний алкоголізм, тобто перебування поруч з людьми, які зловживають спиртними напоями. Опубліковане в США дослідження показало, що тільки в Америці 53 мільйони осіб страждають від того, що їхні близькі вживають алкогольні напої в надмірній кількості.

Пасивний алкоголізм завдає фізичної та психологічної шкоди
Пасивний алкоголізм завдає фізичної та психологічної шкоди

Жертви пасивного алкоголізму можуть стикатися з фізичним і емоційним насильством, часто вони відчувають серйозні фінансові труднощі, а іноді їх особисті речі просто продаються для того, щоб добути гроші на придбання спиртного.

Причому мова може йти як про пасивний алкоголізм в сім'ях, так і у випадкових людей. Наприклад, чоловіки часто стикаються з пасивним алкоголізмом саме від незнайомців, коли п'яні люди в будь-яких публічних місцях влаштовують скандали або бійки. Жінки частіше страждають від пасивного алкоголізму своїх близьких на кшталт чоловіків, братів або синів.

Автори дослідження вважають, що кількість жертв пасивного алкоголізму в багатьох країнах світу сильно недооцінюється, і їх значно більше, ніж багатьом здається. Фізична агресія є одним з найголовніших і небезпечних проявів цього явища.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.