Про це заявили фінляндські науковці з університету Хельсінкі, передає EurekAlert!.
Читайте також: Як уникнути депресії після відпустки: поради психолога
Вони провели 40-річне дослідження, яке розпочали у 1974 році. У ньому взяли участь понад тисячу осіб, які народилися в 1919-1934 роках, у яких був наявний хоча б один з факторів розвитку серцево-судинних захворювань: куріння, високий кров'яний тиск, високий рівень холестерину і жирів, порушення толерантності до глюкози, ожиріння тощо.
Добровольців розділили на дві експериментальні групи. Одна група отримувала кожні 4 місяці усні і письмові рекомендації частіше займатися аеробними вправами, їсти здорову їжу і припинити курити. Якщо медичні консультації не були ефективними, учасники отримували препарати для зниження артеріального тиску.
Найкраще брати короткі відпустки, але частіше
Друга група отримувала звичайні послуги з охорони здоров'я. З'ясувалося, що у першій групі ризик смерті від серцево-судинних захворювань знизилася на 46%, у порівнянні з другою. Протягом 15 років досліджень люди, які отримували медичні консультації, вмирали частіше.
Згодом у дослідженні вчені почали враховувати й інші фактори – обсяги роботи, кількість сну і тривалість відпустки.
Виявилося, що добровольці першої групи, хто брав три і менше тижнів відпустки щорічно, на 37% частіше вмирали, у порівнянні з тими, хто відпочивав від роботи більше.
У другій групі тривалість відпустки не впливала на смертність. На думку вчених, саме втручання дослідників могло збільшити рівень стресу, що негативно позначилося на сон і відпочинок тих, хто працював довше та інтенсивніше.
Оптимальний варіант відпустки для організму становить 8 днів
На думку науковців з Нідерландів, найбільш корисні для організму часті, але короткотривалі відпустки – по 8 днів.
Фото: Unsplash.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.