Таких висновків дійшли американські біологи, передає JAMA Pediatrics.

За їхніми словами, грудне молоко матері містить безліч імунних клітин, які створюють захист для малюка від мікробів та позитивно впливають на роботу мозку.

Читайте також: Топ-10 речей для малюка, які будуть зайвими у кімнаті

Також грудне вигодовування нормалізує мікрофлору кишечника немовлят, підвищує їх IQ в майбутньому і робить більш пристосованими до життя.

В грудному молоці, окрім "мертвих" білків, жирів і вуглеводів, присутні живі клітини матері – так званих вроджених лімфоїдних клітин – багато особливих імунних тілець, частина яких осідає в кишківнику немовляти.

Грудне вигодовування позитивно впливає на імунітет дитини

Грудне вигодовування позитивно впливає на імунітет дитини

Ці клітини можуть самотужки боротися з інфекцією і одночасно допомагають маленькому організму "налаштувати" власний імунітет – вони "навчають" інші імунні тільця організму реагувати на мікробів і інші загрози.

Клітини-макрофаги, які є у грудному молоці, безпосередньо відповідають за боротьбу з інфекціями і допомагають матері захищати себе і дитину від зараження.

Додамо, згідно з даними ВООЗ, приблизно 800 тисяч дитячих смертей можна було б уникнути, якби жінки самостійно годували своїх дітей у перші півроку після їх народження.