Дехто вважає, що якщо в жінки мало мастила, то вона не хоче партнера, проте це міф, адже все дуже індивідуально, розповідає журналістка та сексологиня Марія Арзамасова.

Читайте також: Як правильно вибрати лубрикант

Для чого потрібні лубриканти

  • Для вагінального сексу. На кількість природного мастила впливає безліч чинників – стрес, хвороби, пологи, прийом ліків чи контрацептивів. А ще під час досить тривалого акту буває таке, що все мастило висихає. У такому випадку важливо використовувати лубриканти, адже при недостатній кількості мастила у піхві виникають мікротравми та мікротріщини, через які легко проникають інфекції. Та й взагалі, змазки роблять секс яскравішим, різноманітнішим і цікавішим.
  • Для ручної стимуляції. Для того, щоб стимулювати член партнера руками, є десятки технік, і всі вони повинні виконуватись з використанням лубриканта, адже без нього нічого не ковзає. Чому не підходить слина? Швидко висихає і в ній багато бактерій, які не бажано заносити в мікрофлору піхви. До слова, головку клітора також значно приємніше стимулювати за допомогою лубриканта.


Для чого потрібні лубриканти

  • Для орального сексу. Лубриканти додають в оральний секс різноманітності. Для орального сексу є безліч видів лубрикантів: з ефектом гаряче/холодне, збуджуючі, зі смаками.
  • Анальний секс повинен бути лише з мастилом. Не орієнтуйтесь на порно і не думайте, що сильного плювка достатньо. Стінки ануса дуже тонкі
    й травматичні, через що їх легко пошкодити. Для анального сексу найкраще використовувати лубриканти на силіконовій основі.
  • Секс-іграшки теж використовуються лише з мастилом, проте на водній основі.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.