Вчені зібрали зразки слізної рідини у 17 пацієнтів з COVID-19. Забір проводилися від моменту появи перших симптомів і до повного одужання через 20 днів, пише financial express з посиланням на авторитетний медичний журнал Ophthalmology.

Також на тему: Як зробити антисептик в домашніх умовах: рекомендації ВООЗ

Виявилося малоймовірним, що пацієнти з Covid-2019 можуть передавати цей вірус через свої сльози.

Коронавірус через сльози не передається
Коронавірус через сльози не передається / unsplash.com

Ні у кого з хворих не було кон'юнктивіту або рожевих очей, як повідомляли дослідники. А вразі відсутності цієї хвороби ризик передачі Covid-2019 через сльози дуже низький.

Крім того, бралися аналізи слизу з носа і горла за той же період. Ні аналізи вірусної культури, ні зворотна полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) не виявили наявність вірусу в сльозах. Отже, ризик зараження дійсно вкрай низький, хоча його поки не можна виключити зовсім.

А ось слиз в горлі й носі мав сліди вірусу. Але нам важливо захищати й очі від проникнення вірусу. Зараження може відбутися через них, якщо туди потраплять частинки вірусу з мокротою зараженої людини.

Важливість карантину
Важливість карантину / інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.