Вчені з Університету Абердіна провели аналіз даних майже 500 учасників, пише The BMJ.

Читайте також: 7 ознак того, що ви занадто переживаєте за власне здоров’я

Всі вони пройшли тести, які оцінювали швидкість запам'ятовування та роботи мозку, коли їм було 64 роки. Крім того, учасники пройшли тестування по заміні цифрових символів, слухові і словесні тести і оцінки, що вимірюють інтерес учасників до читання, вирішення головоломок і їх критичне мислення.

Чи насправді головоломки корисні
Чи насправді головоломки корисні

Дослідники виявили, що вирішення головоломок не впливає на рівень розумового зниження, яке пов'язане з віком. Однак регулярні подібні дії, мабуть, покращували когнітивні навички людини протягом усього його життя.

Крім того, у людей, які любили інтелектуальні ігри, такі як розгадування кросвордів, рішення головоломок або судоку, спостерігалися кращі розумові здібності в літньому віці.

За словами вчених, результати дослідження показують, що, хоча кросворди й не здатні повністю зупинити вікове зниження когнітивних здібностей, рішення головоломок може підтримувати мозок в кращій формі на більш ранньому етапі життя, так що розумовий спад буде не таким помітним. Іншими словами, ми створюємо собі фору.

Висновок вчених: інтелектуальні ігри підтримують мозок в кращій формі.

Інтелектуальні ігри підтримують мозок в кращій формі
Інтелектуальні ігри підтримують мозок в кращій формі

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.