Як заявила сімейна психологиня Людмила Петранівська, втомлюватися від дітей – це нормально і не соромно.

Читайте також: Як допомогти дитині впоратися з тривогою через катастрофу: поради психолога

Петранівська розповідає про те, що у батьків може виникати "стрес спілкування". Прикладом є новорічні свята, після яких є чимало звернень до психологів, адже під кінець свят і тривалих вихідних всі встигають втомитися один від одного і пересваритися.

Але якщо у мами чи тата є постійне бажання відпочити від дитини – варто поміркувати стосовно причин такої поведінки. Психолог зазначає, що у батьків може статися те, що жодним чином не пов'язане з дитиною. Скажімо, нервове виснаження.

Психолог Людмила Петранівська
“До прикладу, ви провели з маленькими дітьми-погодками десять днів поспіль (та ще якщо виявилися замкнені в квартирі: погода погана, діти застудилися), дуже ймовірно, що ви захочете відправити дітей в дитячий садок, а самі будете раді попрацювати. Це нормально. Це ситуативно"

Якщо батьки втомилися від дитини, найкраще – це вчасно визнати це і спокійно пояснити, що вам потрібно посидіти у тиші. "Спочатку героїчно терпіти, а потім прокричати про це в образливій формі – ось це не правильно", – наголосив сімейний психолог.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.