Як свідчить сумна статистика, лікарі загальної практики в Англії та Уельсі щотижня не помічають тепер по 2700 злоякісних новоутворень, пише The Dail Mail.

Також на тему: В Україні 6 592 хворих на COVID-19: за добу 467 нових випадків

Кількість напрямків від цих лікарів до вузьких спеціалістів для уточнення діагнозу впало на 75%, в порівнянні з часом до початку пандемії. Це велика проблема, тому що чим пізніше виявлять пухлину і почнуть лікування, тим вища ймовірність у пацієнтів померти.

Фонд онкологічних досліджень Cancer Research UK підкреслює, що кожного тижня тисячі операбельних злоякісних пухлин стають неоперабельними. Національні програми з діагностики раку грудей, шийки матки і кишківника взагалі тимчасово згорнуті.

Але це не означає, що і сам рак взяв паузу, дозволяючи людству займатися тільки однією хворобою.

Ситуація в Україні

Аналогічна ситуація і в Україні де скасовуються планові обстеження та операції. Встановили обмеження на відвідування поліклінік. Рекомендується лише при різкому погіршенні здоров'я викликати швидку. У довгостроковій перспективі це викличе помітний сплеск смертності.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.