Через перевантаженість у зв'язку з коронавірусом, вчені з провідних установ повідомляють про припинення клінічних випробувань усіх інших хвороб, пише Nature.

Важливо Коронавірус: що потрібно знати пацієнтам з онкологією

Вчений з Єльського університету Рой Гербст розповів, що клінічні випробування раку скоротили майже до нуля і дозволяють лише за надзвичайної потреби.

Важко повірити, що всього місяць тому я ніколи раніше не бачив кращих клінічних випробувань раку. Зараз весь процес справді припинився і мені погано, бо є пацієнти, які могли б отримати користь від цих випробувань,
– каже Рой Гербст.

Також він зазначив, що у таких заходах є й своя необхідність. Адже люди з онкологічними хворобами є особливо вразливими до COVID-19, через що навіть дорога до лікарні є для них небезпечною. Натомість деякі нові методи лікування послаблюють імунну систему, а вдосконалене лікування за допомогою генної модифікації потребує частого моніторингу у медичній установі.

Відтак, чим швидше люди винайдуть ліки проти коронавірусу, тим швидше запустяться клінічні випробування інших, не менш важливих хвороб.


Коронавірус в цифрах / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.