Деталі дослідження

Усі учасниці дослідження пили 2 пляшки концентрованого бурякового соку по 2,3 унції щоранку упродовж 7 днів. Через кілька тижнів вони вживали буряковий сік, позбавлений нітратів, для порівняння. Учені оцінювали стан судин за розширенням кровоносних судин залежно від вживання бурякового соку.

Дивіться також В Україні через війну "помолодшали" інсульти на 10 – 15 років, – Ляшко

Які результати експерименту

Буряковий сік з нітратами значно покращує кровотік порівняно з соком без нітратів. Однак жоден із методів не зміг повністю зупинити погіршення функції судин після пошкодження тканин у жінок у постменопаузі.

Ба більше, захисний ефект нітратів зникає через 24 години після останньої дози, що вимагає постійного щоденного вживання бурякового соку для підтримки здоров'я судин.

Що означають результати

Джоселін Дельгадо Спікуцца – дослідниця з Інституту наук про життя Хака при Університеті штату Пенсильванія, пояснила, що нітрати з бурякового соку можуть слугувати додатковим джерелом оксиду азоту в організмі.

Учені пояснили, що жінки в постменопаузі втрачають захисну дію естрогену на судини і виробництво оксиду азоту, що провокує ризики серцево-судинних захворювань. Крім того, знижується загальна фізична активність і зростає вага, що негативно позначається на здоров'ї.

Користь бурякового соку для здоров'я

Окрім цього впливу на жіноче здоров'я, буряковий сік стане корисним і з інших причин. Зокрема, він сприятиме

  • зниженю кров'яного тиску та поганого холестерину;
  • поліпшенню витривалості під час фізичної активності;
  • запобіганню або зменшенню утворення жирових відкладень у печінці;
  • підтримуванню загального стану здоров'я.