Автор петиції Сергій Гула наголосив на тому, що "чинне законодавство передбачає виключно згоду пацієнта на будь-яке медичне втручання". Відтак, чоловік закликав президента забезпечити громадянам право вибору. Зеленський вже відповів на петицію, у якій пояснив свою та державну позицію.

До теми Чому чіп у вакцині проти коронавірусу неможливий: спростовуємо черговий фейк

У відповіді на петицію Зеленський підкреслив, що основами законодавства України про охорону здоров'я обов'язком громадян є не лише піклуватись про своє здоров’я та здоров’я дітей, а й не шкодити здоров’ю інших, проходити профілактичні медичні огляди й робити щеплення.

Президент заявив, що у випадку окремих особливо небезпечних інфекційних захворювань законом передбачено здійснення обов’язкових медичних оглядів, профілактичних щеплень, а також лікувальних та карантинних заходів.

Він зазначив, що у 2019 році ВООЗ вперше внесла у щорічний список глобальних загроз людству відмову від вакцинації. А у 2020 світ зіштовхнувся з пандемією COVID-19, внаслідок чого пріоритетна мета – запобігання поширенню інфекції.

Також Зеленський додав, що у зв'язку з епідеміологічною ситуацією він запропонував прем'єр-міністру Шмигалю "вжити додаткових системних заходів щодо захисту населення від інфекційних хвороб".

Беззаперечно, людство знову у своїй сучасній історії зіштовхнулося із вкрай небезпечною загрозою, яка змінила звичний спосіб життя кожної людини. У зв'язку із вищевикладеним мною запропоновано Прем’єр-міністру України Д.А. Шмигалю вжити додаткових системних заходів щодо захисту населення від інфекційних хвороб,
– заявив президент.

Хто підлягає обов'язковим щепленням?

За словами Зеленського, обов'язково вакцинуватись повинні працівники окремих професій, виробництв та організацій, чия діяльність безпосередньо може призвести їх до зараження або поширення цих хвороб.