У мережі поширюють інформацію, нібито через нестачу кваліфікованого персоналу, ТЦК змушені наймати ветеринарів.

Також на тему Росіяни брешуть про стан медицини в Харкові, щоб посіяти паніку


Скриншот допису

Хто в Україні проводить ВЛК

Політіенко Оксана Володимирівна справді працює хірургом, утім – у київській ветеринарній клініці "Лессі". Ймовірно, там і зробили фото дверей кабінету з табличкою "Хірург".

Ситуація, коли замість лікаря територіальний центр комплектування (ТЦК) найняв ветеринара, неможлива. ТЦК взагалі не займаються найняттям медичних працівників для проведення військово-лікарської експертизи.

У квітні 2023 року уряд ухвалив постанову щодо впровадження нового пакета в рамках Програми медичних гарантій "Медичний огляд осіб, який проводиться при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки".

Тож тепер військово-лікарські комісії (ВЛК) для військовозобов’язаних формуються через залучення лікарів цивільних закладів охорони здоров’я. Кількість комісій з урахуванням поточного навантаження визначає керівництво обласних та Київської міської військових адміністрацій.

Своєю чергою, Національна служба здоровʼя (НСЗУ) укладає договори з цими закладами та забезпечує оплату наданих послуг. Станом на травень 2024 року, за цим пакетом послуг укладено 492 договори із медичними закладами по всій території України, з них 13 — у Києві. Ветеринарної клініки серед них немає.

Склад ВЛК

До складу ВЛК в умовах воєнного стану входять хірург, терапевт, невропатолог, психіатр, офтальмолог та оториноларинголог. За потреби надаються направлення для проходження інших спеціалістів. У рамках Програми медичних гарантій військовозобов’язані під час ВЛК безплатно отримують такі послуги:

  • медичний огляд мультидисциплінарною командою лікарів ВЛК: оцінка придатності до військової служби, призначення у разі потреби необхідних консультувань та обстежень для встановлення, уточнення або спростування діагнозу, видача відповідних направлень та оформлення проєктів довідок та формування медичних висновків щодо стану здоров’я особи.
  • проведення аналізів та інструментальних обстежень;
  • оцінка вакцинального статусу особи та в разі потреби — направлення на вакцинацію відповідно до Календаря профілактичних щеплень.