Патології при народженні
Приблизно 10 – 15% дітей погано ростуть в утробі матері. Це може позначитися на низці патологій.
Увага Жити в гармонії та спокої: практичні поради, як перестати себе накручувати
Такі малюки часто мають низьку вагу при народженні, частіше хворіють і навіть помирають у дитинстві. А у дорослому віці вони схильні до високого ризику розвитку діабету та проблем із серцем.
Вчені спробували дізнатись причину
Вчені з Кембриджського університету провели дослідження на ГМО-мишах, щоб дізнатися більше про цю патологію. Річ у тім, що генами гризунів можна маніпулювати, щоб імітувати різні умови розвитку. Це дозволяє детально вивчити всілякі механізми, що відбуваються в плоді та плаценті.
Дослідники дізнались подробиці про спосіб, який плід використовує для зв'язку з плацентою, щоб стимулювати правильне розширення кровоносних судин. А отже, – і надходження до нього поживних речовин.
Як це працює? Плід посилає сигнал, відомий як IGF2. Він досягає плаценти через пуповину. Рівень IGF2 у пуповині підвищувався між 29-м тижнем вагітності та днем народження.
Занадто велика кількість IGF2 пов'язана з прискореним зростанням плода, надто мала – з повільним.
Увага Хто найчастіше потрапляє до лікарень у період зимових свят: відповідь Ляшка
Боротьба за гени
Про те, що IGF2 пов'язаний зі зростанням плода, вчені знали давно. Однак англійські фахівці показали: IGF2 діє і як класичний гормон – виробляється плодом, надходить у пуповину та плаценту.
Крім того, висновки вчених свідчать про "боротьбу" в утробі матері. Мовиться про батьківські та материнські гени, які "конфліктують" між собою.
Ген батька управляє потребами плода у великих кровоносних судинах, а інший тип гена матері в плаценті намагається контролювати те, скільки їжі вона забезпечує. Відбувається свого роду перетягування каната, "битва" статей на рівні геному.