За останні три роки це третій спалах пташиного грипу на птахофабриці у селі Криве Поле неподалік міста Хаскове. Експерти запевняють, що ризик зараження для людей від цієї хвороби вважається низьким.

Читайте також В Україні триває спалах поліомієліту: що слід знати про небезпечне захворювання

У Болгарії знищать 19 тисяч курей через недугу

Минулі спалахи серед сільськогосподарських птахів призвели до великих програм забою. Тому уряд країни рекомендував власникам ферми зробити масовий забій птиці, щоб стримати поширення вірусу.

У Нідерландах та Франції цього місяця також спостерігався сплеск випадків вкрай смертельної форми пташиного грипу. Однак там масштаби набагато більші.

У Нідерландах знищать близько 102 000 курей на фермі в північному місті Кіль-Віндевер після виявлення високоінфекційного штаму пташиного грипу. У Франції також спостерігається зростання захворюваності після того, як на початку цього року вона пережила найгіршу в історії хвилю пташиного грипу.

З листопада 2021 року через епідемію пташиного грипу у Франції знищили 16 мільйонів особин птиці на фермах і птахофабриках, що є рекордними втратами для країни з такої причини.

Що відомо про недугу

  • Пташиний грип має сезонний характер, спалахи стаються найчастіше між жовтнем і квітнем, зараження може відбуватися через перелітних птахів з Азії.
  • Європейська служба охорони здоров'я ECDC на початку жовтня повідомила, що нинішня епідемія пташиного грипу є найгіршою з усіх, які коли-небудь спостерігалися в Європі.