Біопринтер для лікування ран і опікових уражень шкіри вже успішно протестували, експерименти свідчать, що принтер швидко та безпечно доставляє біоматеріал безпосередньо в уражені ділянки шкіри, пише EurekAlert.

Читайте також: На 3D принтері вперше надрукували людську шкіру з судинами

Новий 3D-принтер має невеликі розміри та дозволяє наносити "штучну шкіру" безпосередньо на пошкоджені ділянки незалежно від їхнього розміру, форми й топографії.

"Штучна шкіра" зроблена на основі фібрину — білка, який бере участь у згортанні крові. Під час лікування фібринові листи "друкуються" прямо на рану, що сприяє росту нових клітин в місці ураження.


Принтер допоможе у тих випадках, коли трансплантація неможлива/Фото: Liz Do / University of Toronto

Вчені стверджують, що рани, оброблені за допомогою нового методу, загоюються дуже добре, а запалення, рубцювання й усадка не так виражені, як при застосуванні інших способів.

Важливо, що пристрій забезпечує рівномірний розподіл біоматеріалу на різні ділянки шкіри, а не лише на горизонтальні. Така технологія дозволить лікувати у людей опіки різної глибини та на різних локаціях.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.