Дослідники прийшли до такого висновку після п'ятирічного спостереження за тисячею жінок, повідомляє CNN з посиланням на Social Science & Medicine.

До теми: Якої шкоди може завдати медикаментозний аборт: відповідь гінеколога

Дослідники виявили, що через п'ять років після аборту лише 6% відчували негативні емоції. Переважна більшість опитаних жінок, а саме 84%, були позитивно налаштовані або взагалі не мали жодних емоцій щодо свого рішення.

Трохи більше половини жінок сказали, що рішення перервати вагітність було дуже важким, 27% з яких назвали його "дещо складним". Близько 46% сказали, що прийняти рішення про аборт не було складно.

Майже 70% жінок заявили, що бояться стигматизації, якщо оточуючі дізнаються про скоєний вчинок. Цікаво, що ті жінки, які пережили стигматизацію, осуд суспільства і яким важко давалось це рішення – повідомляли про почуття провини, гнів, смуток та навіть відразу. Але з часом ці емоції зникали, а в декого вже навіть і через рік.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.