Міністерство охорони здоров’я України та Патрульна поліція розробили рекомендації для водіїв і пішоходів, які допоможуть забезпечити безперешкодний проїзд "швидкої" допомоги.

Також на тему В Україні виявили горіхи, які спричинюють рак печінки та легень

Рекомендації для водіїв

Якщо до вас наближається "швидка" з увімкненим світловим та звуковим сигналом, необхідно дати їй дорогу і звільнити смугу, якою вона рухається. Також можна триматися якомога ближче до краю проїжджої частини, щоб забезпечити безперешкодний проїзд екстреної служби.

Якщо ви наближаєтеся до "швидкої" з увімкненими світловим та/або звуковим сигналом, що стоїть на дорозі чи узбіччі, необхідно знизити швидкість до 40 км/год. Якщо регулювальник показує відповідний сигнал – потрібно зупинитися.

Для продовження руху на дорозі необхідно отримати дозвіл від регулювальника. Якщо ви опинилися в заторі та на дорозі є розділювальна смуга, крайні ліві смуги мають рухатися якомога лівіше, а крайні праві – якомога правіше. Якщо розділювальної смуги немає, автомобілі повинні розташовуватися якомога правіше, щоб утворилася достатня ширина для проїзду швидкої допомоги.

Необхідно пам'ятати, що надання переваги у русі машині швидкої допомоги, що рухається з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними маячками є обов'язковим. Невиконання цього правила карається штрафом у розмірі 680 гривень.

Міністерство охорони здоров'я наголошує, що недотримання правил дорожнього руху може мати серйозні наслідки і загрожувати життю людей.

Рекомендації для пішоходів

Для пішоходів рекомендується утримуватися від переходу проїжджої частини, якщо вони бачать машину швидкої допомоги з увімкненими світловими та/або звуковими сигналами. Пріоритет повинен бути наданий машині швидкої допомоги.

Водії машини швидкої допомоги можуть не дотримуватись правил дорожнього руху, що регулюють проїзд перехресть і пішохідних зон, обгін, швидкість руху тощо. Проте, порушення правил допускається лише за умови увімкнення проблискового маячка і спеціального звукового сигналу. Водії машини швидкої допомоги має дотримуватися сигналів регулювальника.