Тепер ви зможете самотужки орієнтуватись, про що свідчать ваші показники. Норми показників не зазначені, адже лабораторії часто мають свої референсні значення і вказують їх окремо, розповідає сімейний лікар Михайло Цюрак.

Читайте також: Які аналізи слід обов'язково здавати двічі на рік: поради лікаря

Розшифровка аналізу крові

Гемоглобін – білок крові, він містить залізо та транспортує кисень до тканин усіх органів. Якщо гемоглобін нижчий за 120 – це заниження від норми і називається анемією.

Еритроцити – це червоні кров'яні клітини, які містять гемоглобін. Зазвичай, рівень гемоглобіну взаємопов'язаний з кількістю еритроцитів, і якщо занижується рівень еритроцитів, то падає й рівень гемоглобіну. Якщо еритроцити завищені, це називається еритроцитоз або поліцитемія.

Лейкоцити – це білі кров'яні клітини, які відповідають за клітинний імунітет та змагаються з інфекцією. Якщо вони підвищені – це лейкоцитоз, а ось їх зниження свідчить про лейкопенію.

Варто зазначити, що існує лейкоцитарна формула, яку виділяють окремо. Вона показує співвідношення різних видів лейкоцитів у відсотках, а саме: базофілів, еозинофілів, сегментоядерних нейтрофілів, лімфоцитів та моноцитів. Усі ці види лейкоцитів можуть збільшуватися чи зменшуватися при різних типах інфекції.

Тромбоцити – відповідають за процеси згортання крові та утворення тромбу. Якщо тромбоцити нижчі за норму, це свідчить про тромбоцитопенію, а їх збільшення – про тромбоцитоз.

І, нарешті, незрозумілий для багатьох термін ШОЕ, що означає всього лиш швидкість осідання еритроцитів. Зазвичай він підвищується при наявності запалення в організмі, проте зростання цього показника може свідчити й про наявність злоякісних пухлин, й про вагітність.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.