Вчені прийшли до висновку, що найнебезпечнішим для суспільства є спиртне. Алкогольні напої випередили героїн і крек. Про це повідомляють у доповіді "Global Commission on Drug Policy".

Читайте також: Алкоголь і тютюн небезпечніші для людства, ніж заборонені наркотики

Цей висновок опирається на дослідження британських вчених, які оцінили шкідливі речовини за 16-ма критеріями. Дев'ять критеріїв стосувалися шкоди, яка наноситься споживачеві через вживання конкретної речовини, а інших сім критеріїв – шкоди для оточення.

Як стверджують автори цієї доповіді, класифікація наркотичних речовин морально застаріла. За їхніми словами, законодавчі бар'єри в цій сфері призвели до того, що 83% населення планети не мають доступу до опіоїдних знеболювальних. Також в доповіді йдеться про небезпеку алкоголю та тютюну, проте вони не заборонені законом.

Варто зазначити, що лідерами за ступенем шкоди для здоров'я самих споживачів шкідливих речовин стали крек, героїн та метамфетамін, а тютюн знаходиться на шостому місці.

У складі організації Global Commission on Drug Policy безліч відомих громадських діячів та політиків: Річард Бренсон, президент Польщі Олександр Кваснєвський, прем'єр-міністри Нової Зеландії та Греції – Хелен Кларк та Георгіос Папандреу, а також президент Португалії Жоржу Сампайо. Вони активно виступають за лібералізацію наркополітики у світі.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.