Найшкідливішим для здоров'я в масштабах планети виявився нікотин – в середньому вбиває 110 на 100 000 осіб. При цьому курить кожен сьомий (15,2%) опитаний, йдеться у звіті опублікованому в журналі Addiction. Над ним працювали вчені з Австралії, США, Канади, Великобританії, Німеччини та Португалії.

Читайте також: Скільки людей в світі залежні від наркотиків і алкоголю

Від наслідків алкоголізму помирають 33 людини на 100 000, заборонені наркотики – причина 7 летальних випадків на 100 000. Кожен п'ятий респондент згадав, що в минулому місяці хоча б раз випив зайвого.


Тютюн вбиває більше людей, ніж наркотики\\pixabay.com

Найбільше питущих і курців виявилося у Європі. Серед жителів Центральної Європи не знають міри 50,5%, в Східній Європі – 48,2%, в Західній - 40,2%.

У звіті використовувалися дані Всесвітньої організації охорони здоров'я, Управління ООН з наркотиків і злочинності та Інституту вивчення і оцінки здоров'я. Автори дослідження сподіваються, що зібрані дані допоможуть державам і неурядовим організаціям в боротьбі проти наркотиків.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.