Джерело: MedicalXpress

Фахівці з Інженерної школи Маккелві при Вашингтонському університеті в Сент-Луїсі розробили пластир з мікроголками, який виявляє конкретний біомаркер в крові. Він може виявити біомаркер будь-якої хвороби.

До теми Чоловіку, який був незрячим 10 років, повернули зір: деталі операції

Ця технологія недорога, проста у використанні й може позбавити необхідності поїздки до лікарні лише заради забору крові.

Розробники запевняють, що ці пластирі абсолютно безболісні. Вони заглиблюються приблизно на 400 мкм у шкірну тканину та не торкаються сенсорних нервів.

Пластир з мікроголками шукає біомаркери подібно до того, як це робить звичайний аналіз крові. Але замість того, аби використовувати розчин для пошуку та кількісної оцінки біомаркера в крові, мікроголки безпосередньо захоплюють його з рідини, яка оточує наші клітини в шкірі (шкірній інтерстиціальній рідині – ISF). Після того, як мікроголки вловили біомаркери, вони виявляються за допомогою флуоресценції для позначення їхньої присутності та кількості.

Але зазвичай кількість ISF, яку можна отримати, недостатня для аналізу. Це стало основною перешкодою для розробки технології біосенсору на основі мікроголок. Втім, команда вчених знайшла "секретну зброю" – дуже надяскрава флуоресцентна наномарка. У порівнянні з традиційними флуоресцентними мітками, сигнал біомаркерів цільових білків сяє приблизно в 1400 разів яскравіше і стає помітним навіть тоді, коли вони присутні в низьких концентраціях.

Ці пластирі можуть суттєво вплинути на медицину, догляд за пацієнтами та на розвиток досліджень. Особливо вони важливі для розуміння того, як виробляється імунітет при нових захворюваннях.

Як цей пластир може змінити науку та медицину

  • До прикладу, дослідники, які працюють над вакцинами проти COVID-19, повинні знати, чи виробляють добровольці правильні антитіла і як довго.
  • Або ж він може знадобитись в екстрених випадках, коли людину доставляють до лікарні у машині швидкої.
  • Окрім цього, цей пластир може виявити тропонін – біомаркер, який вказує на інфаркт міокарда.
  • У лабораторіях використання цієї технології може обмежити кількість тварин, необхідних для досліджень. Адже для фіксації припливів та відпливів біомаркерів використовують багато дрібних тварин.
  • Загалом цей пластир може виявити безліч різних біомаркерів, при цьому зекономивши нерви, час та гроші пацієнта.