Спільнота лікарів Свій.Док пропонує універсальні правила на "щодень", які допоможуть підтримувати особисту гігієну.

Читайте також: 4 правила гігієни, про які більшість не знає

Гігієнічна ванна або душ

Мити тіло – тулуб, пахви, ноги та підмиватись треба щодня. Ви можете надавати перевагу душу, ванні, або ж обтиранню вологою губкою з милом, у кожного свої "зручності". Адже, ми пітніємо, ходимо вулицею, відвідуємо спортзал і контактуємо з пилом, смогом, збираючи купу мікроорганізмів на себе.

В ідеалі митись треба щодня, проте в теплу пору року та за окремих обставин (ремонт, критичні дні у жінок, інтенсивна фізична праця) може знадобитись додатковий візит в душ.


Душ обов'язковий щоденний ритуал

Гігієна рук

Візьміть за звичку мити руки одразу по приходу додому, перед їдою, до та після відвідування туалету – це значно знижує ймовірність захворювань, що передаються фекально-оральним шляхом.

Гігієна волосся

Комусь достатньо мити волосся раз в тиждень, комусь раз у 2 дні, а комусь щодня – запам'ятайте одне – волосся не можна "привчити" бути чистим. Схема не мити волосся часто, аби воно не звикало – не працює. Треба мити волосся по мірі його забруднення.

Гігієна зубів

Доведено, що 2-кратне чищення зубів щодня (до 1 хвилини за тривалістю), знижує ризик виникнення карієсу на 50%. В ідеалі тривалість чищення зубів – 3 хв. Не забувайте про чищення язика та щік, а також використовуйте зубну нитку.

Спідня білизна

Спідню білизну рекомендовано змінювати щодня. Шкіра в інтимній зоні теж пітніє, до того ж, ми продукуємо фізіологічні виділення, і якщо не дотримуватись правил гігієни – бактерії подякують Вам за крутий субстрат для розмноження – приємним ароматом.


Спідня білизна і шкарпетки повинні бути чистими

Шкарпетки

Якщо Ви лише спите в цих шкарпетках, то їх можна прати 1-2 рази на тиждень, але якщо Ви ходите в них цілий день, або займаєтесь спортом – їх потрібно змінювати щодня.

Дезодоранти

Вони не викликають рак. Вони не викликають мастопатії. Підберіть комфортний для себе засіб, головне – чи аби ваша шкіра його не мала подразнень, тобто аби Вам саме той дезодорант підходив.


Шкіра під пахвами потребує ретельного догляду

Волосся на тілі

Волосся на тілі справа індивідуальна, але в будь-якому випадку, себе потрібно тримати в чистоті. Гоління пахв зменшує неприємний запах.

Гігієнічний манікюр

Обрізаємо нігті на руках щонайменше раз на 2 тижні, на ногах 1 раз в місяць. Пам‘ятаємо що гель-лак це не про гігієну, а про красу, тому не забуваємо, якщо Ви робите це в салоні слід ОБОВ'ЯЗКОВО запитати про стерильність інструментів, нанести spf на шкіру перед тим як запхати руки в лампу і не обрізати кутикулу, бо вона захищає нігтьову пластинку від травмування і бактерій.

І навіть якщо, Ви дотримуєтесь перерахованих рекомендацій, під нігтиками ховається повсякденний бруд, який треба вичищати, раз на день, ато і частіше.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.