Існують декілька правил, які обов'язково потрібно враховувати у пробіжках, щоб уникнути травм і зміцнити здоров'я.

Читайте також: Підраховано ідеальну формулу тренувань, яка завжди триматиме тіло у формі

Правило 10%

Пам'ятайте, якщо ви прагнете збільшувати дистанції, то варто додавати до кожного щотижневого кілометражу лише на 10% від вашої попередньої відстані.

Виявляється, якщо ви занадто швидко будете збільшувати собі дистанцію, то значно збільшиться ризик травм при бігу. І пам'ятайте, що чим довший забіг, тим повільнішим повинен бути ваш темп.

Правило 2 годин

Між прийомом їжі та бігом обов'язково має пройти 2 години. Приблизно за цей час їжа повинна добре засвоїтися і перетравитися. Краще не ризикуйте своїм здоров'ям, оскільки недотримання такого правила може призвести до спазмів або навіть до блювоти.

Читайте також: Як харчуватися при занятті бігом: відповідь фітнес-експертів

Правило вітру

Кумедне правило, проте справді, якщо під час пробіжки вітер на вулиці дме вам в спину – він вас прискорить, а якщо вітер зустрічний – лише сповільнюватиме. Тому намагайтеся бігти в одному напрямку з вітром, щоб не витрачати енергію даремно.

Правило ходьби

Це дуже важливе правило – починати пробіжку з 10-хвилинної ходьби. Ця так звана розминка підготує ваше тіло до тренування, збільшуючи кровотік і підвищуючи температуру м'язів.

Також і після пробіжки необхідно злегка походити. Раптова зупинка руху може викликати ряд неприємностей: від спазмів в ногах до непритомності.

Правило 10 градусів

Це правило вас точно здивує – для бігових тренувань одягайтеся так, ніби на вулиці на 10 градусів тепліше. Ця хитрість допоможе вам в розпал пробіжки. Тому у холодні дні одягайте легкий, але теплий і дихаючий верх, а в теплі дні – легкий одяг, який добре поглинає і випаровує піт. Також рекомендується в теплі дні одягати світлі речі.

Правило легких днів

Після важкого тренувального дня робіть собі подарунок у вигляді одного легшого дня. Ви можете його зробити коротким або робити пробіжку в повільному темпі. Якщо під час бігу вас щось болить, колить, то наступні два дні постарайтеся відпочити.

Правило повних речень

Одним з важливих правил є можливіть говорити повними реченнями під час пробіжок. Тобто коли ви тренуєтесь, але не в силах зв'язати і двох слів, це означає, що ви бігли швидше свого допустимого темпу, а це вже може позначитися на вашому здоров'ї.

Правило семи років

У це складно повірити, але професійні бігуни покращують свої результати протягом семи років. Вчені твердять, що за їхніми підрахунками саме після закінчення семи років бігун показує свій кращий результат.

Читайте також: "Невидима гімнастика" для підтягнутого живота: як правильно тренуватись