Жити чужим життям

Доктор Хаус якось проживе без вас, а "Інтерни" не помітять вашої відсутності, якщо раптом ви перестанете їх дивитися. Навіть особисте життя політиків або зірок шоу-бізнесу нічого не означає в порівнянні з вашим власним життям.

Що дійсно важливо, так це ваша друга половинка, друзі, діти, сестри і брати, родичі, ділові партнери, співробітники та клієнти. Приділяйте їм достатньо часу і уваги. Вони цього заслуговують.

Смакуйте спілкування і залишайтеся зосередженими на важливих для вас людей – тих, хто робить ваше життя яскравим і насиченим.

Думати про майбутнє замість того, щоб жити справжнім

Те, що відбувається тут і зараз ніколи не станеться знову. Бережіть свій час, адже це ваше життя. Працюйте над чимось, але і не забувайте отримувати задоволення від подорожей. Важливий досвід кожного вашого кроку. Не попадайтеся в порочне коло помилкової продуктивності: коли ви прокручуєте в голові думки про все, що завгодно, замість того, щоб зробити їх "тут і зараз".

Врешті-решт ви зрозумієте, що крихітні моменти життя з теперішнього набагато цінніше тих, про які ви мрієте. Тому навчіться цінувати те, що у вас є зараз перш, ніж час змусить вас цінувати те, що у вас було колись.

Давати відстрочку рішенням

Часом виконання чого-небудь займає набагато менше часу і сил, ніж прийняття рішення це зробити.

Життя повне складних рішень. На життєвому шляху багато розвилок, всі стежки якого виглядають однаково привабливими. І найважливішим є не те, який шлях ви виберете, а сам факт вибору цього шляху.

Невтішним є відмова від прийняття будь-якого рішення. Але якщо ви не вибираєте собі дорогу самостійно, то ви ніколи не дізнаєтеся, куди ж вона вас приведе. Тому коли наступного разу ви зіткнетеся з двома (або більше) однаково привабливими варіантами, то не будьте тим, хто дотримується третього варіанту – не вибирати.

Говорити "так", коли треба сказати "ні"

Не беріть на себе нездійсненні зобов'язання. "Так" відкриває перед вами чудові шляхи, але вміти говорити "ні" – теж важливо.

Якщо у вас немає часу брати участь в новому проекті, зробити комусь послугу або виконати раптове прохання, – саме час сказати "ні". Відмовити другу, родичу, клієнту – важко. Але не так важко, ніж звалити на себе нездійсненне і не залишити час для себе самого.

Проблема полягає не в прагненні бути успішним в цьому житті, а в самообмеженні на шляху до успіху. Навіть якщо у вас є всі знання й уміння отримати високий ранг, коли-небудь ви дійдете до точки, де висока продуктивність одночасно по всіх фронтах вийде вам боком і викличе загальний спад активності. Отже, говоріть "ні" тоді, коли це необхідно.

Купувати те, що вам не потрібно

Грамотне розпорядження своїми фінансами є одним із корисних життєвих навиків, освоївши який можна створити комфортне, щасливе майбутнє. І все ж цей навик ми часто використовуємо вельми нерозумно. Суспільство споживачів, в якому ми живемо, всіляко намагається змусити нас думати, що щастя полягає у володінні і регулярному придбанні нових речей. Воно не зацікавлене в прищепленні нам думки про те, що щастя не купиш і в речах не знайдеш.

Коли раптом нізвідки у вас виникає бажання зробити нову покупку, задайте собі питання: "Те, що я збираюся купити, дійсно краще того, що у мене вже є? Мені насправді це потрібно? Або мене просто переконують бути незадоволеним тим, що я маю зараз?".

Кажуть, найкращі речі в світі є безкоштовними. Так ось, вірте цим словам. Дружба, сміх, витівки домашніх тварин, посмішка дитини, романтичні, захоплюючі дух моменти – ці та багато інших коштовностей життя є абсолютно безкоштовними. Гроші дають комфорт, і немає нічого поганого в тому, щоб любити комфорт. Але важливо витрачати гроші на речі, що представляють цінність для вас. Витрачайте гроші на те, що необхідно, але завжди пам'ятайте що і навіщо ви купуєте. В іншому випадку, фінансові витрати перетворяться на шкідливу звичку.

Пліткувати

Плітки – це зло. Якщо ви хочете дізнатися щось про когось, запитайте. Не будуйте припущень – з них і народжуються плітки.

Чому б не поговорити з людиною безпосередньо про те, що вас хвилює, замість того, щоб шепотітися з кимось по кутах і обговорювати неперевірену інформацію?

Спробуйте менше засуджувати оточуючих, ставитися до них лояльніше і не піддаватися спокусі попліткувати про інших і зобразити їх в поганому світлі. Будьте обережні зі своїми висловлюваннями. Говоріть чесно і намагайтеся уникати пліток про інших.

Заповнювати кожну вільну хвилину активністю

Бездіяльність необхідна. Навіть найвища людська працездатність можлива лише за умови наявності періодів відпочинку. Організм людини так влаштований – трудиться короткими імпульсами, – тому і вимагає регулярного відпочинку і відновлення, як фізичного, так і морального. Ідеальний продуктивний день виглядає так: активність, короткий відпочинок, активність, короткий відпочинок і так далі.

Кожен день знаходьте час для відпочинку, роздумів і відновлення. Не обманюйте себе: як би ви не були зайняті, не буває такого, що ви не можете дозволити собі кілька хвилин спокою. Принаймні пару раз в день – після того, як прокинулися, і перед сном – відключайтеся від стресу і метушні.

Читайте також: Цікаві факти про сон, які вас здивують