Пропускаєте тренування

Якщо ви регулярно займаєтесь спортом, то не пропускайте заняття. Якщо відчуваєте, що дуже втомились – скоротіть тренування та зменшіть навантаження. У випадку, якщо ви спортом не займаєтесь – то саме час це виправити.

Читайте також: Як легко прокидатись навіть зимою: корисні поради

П'єте недостатню кількість води

При кожному русі ви витрачаєте запаси води в організмі. Саме тому вам потрібно пити якомога більше звичайної води, яка заповнює водний баланс і заряджає організм енергією. Нагадаємо, що щодня доросла людина повинна випивати близько 1,5-2 літрів чистої води залежно від своїх потреб. Але зверніть увагу, що чай, кава чи соки – не рахуються.


Зневоднення організму теж може спровокувати втому

Ви прагнете до ідеалу

Перфекціонізм – це хороша звичка, але іноді ви ставите перед собою цілі, які досягнути неймовірно важко. В результаті ви відчуваєте незадоволеність, втому і депресію. Залиште у своєму напруженому графіку місце для повноцінного відпочинку, не працюйте понаднормово і не залишайте всі справи на один день, коли доводиться жертвувати навіть своїм сном.

Ви не снідаєте

Від того, як ви поснідали, залежить активність обміну речовин і ваше самопочуття протягом всього дня. Якщо ви не звикли снідати, то не дивуйтеся, що відчуваєте занепад сил. Вранці краще з'їсти варене яйце з цільнозерновими хлібцями і йогуртом, випити фруктовий смузі або приготувати овочевий салат.


Не пропускайте сніданок

П'єте на ніч алкоголь

Келих вина на ніч вважається відмінним снодійним, адже спиртне пригнічує роботу центральної нервової системи. Однак цей же келих вина і погіршує якість вашого сну, адже під його впливом в організмі виробляється адреналін. Саме тому алкоголь потрібно вживати за 3-4 години до сну.

Користуєтеся смартфоном чи ноутбуком перед сном

Якщо вам потрібно перевірити пошту, прочитати зведення новин або побачити список в соцмережах, робіть це не в ліжку. Справа в тому, що блакитне світло екрану збуджує нервову систему. Це може спровокувати безсоння. Намагайтесь завершити усі справи з смарфоном та комп’ютером хоча би за годину до сну.