Але все ж можна постаратись і просто навчитись уникати неприємних ситуацій на роботі.
Читайте також: Як бути успішним, мати друзів і вміти радіти: 9 правил життя Дейла Карнегі
Візьміть паузу
Якщо ви почали відчувати, що швидко закипаєте під час зустрічі або при розмові з колегою, який знову зірвав дедлайн, зробіть паузу, перш ніж реагувати.
Пам'ятайте, що більшості скандалів і суперечок можна уникнути, просто притримавши язик. Але якщо вас не влаштовує ситуація, яка склалася на роботі, дайте собі час охолонути і подумати, щоб потім не шкодувати про зайві слова.
Уникайте пліток
Плітки – це джерело дуже нездорової атмосфери в колективі. Якщо ви починаєте обговорювати когось за спиною, рано чи пізно ви станете наступною "жертвою". Тому краще не спричиняйте ефекту "бумерангу" спочатку, щоб потім не вляпатись в неприємну ситуацію.
Читайте також: 9 способів покращити психічне здоров'я
Порадьтеся у начальника
Сварки за межі офісу "виносити" не варто, але в критичних ситуаціях розмова з начальником вкрай необхідна. Можливо, рішення конфлікту лежить десь на поверхні, але ви не в змозі самостійно розібратися.
Перш, ніж просити про допомогу начальника, упевніться, що ви йому довіряєте і це ніяк не вплине на вашу перспективу в компанії.
Зверніться до посередника
Знайдіть людину, яка зможе вас неупереджено розсудити. У таких ситуаціях дуже важливий відкритий діалог, якого більшість людей просто уникає. Розмова повинна проходити в спокійній атмосфері і в поважних виразах − тільки так вона буде продуктивною для всіх учасників конфлікту.
Прийдіть до компромісу
Так, це дуже складно, але впертість, на жаль, не допоможе вам досягти поставлених цілей. Компроміс врятує від конфлікту і поверне спокій у ваш офіс.
Відпустіть ситуацію
Чи не найважливіше правило у всіх суперечках – просто закрити очі на ситуацію, якщо вона справді незначна. Рухайтесь далі і залиште позаду свої претензії. Повірте, така позиція буде значно кращою для вас самих.