В Единственная розповіли, на які 6 сигналів в організмі варто звернути увагу, щоб уникнути дефіциту кальцію.

Ламкість нігтів і волосся

Цей елемент є будівельним не лише для кісткової тканини. Він нього також залежать міцність м'язів, волосся, нігтів і зубів. Тому найбільш простим спосібом визначити дефіцит кальцію − подивитися на стан ваших нігтів та волосся.

Якщо нігті стали тонкими, прозорими, а волосся втратило блиск і силу − потрібно вживати більше кальцію.

Втома

Від швидкої рутини люди дуже швидко втомлюються. В них також може виникати відчуття безсоння, проте заснути їм все одно не вдається.

Тому варто пам’ятати, що кальцій відповідає за накопичення серотоніну, що дає нам бадьорість. При нестачі цього важливого мікроелемента, не допоможе навіть третя чашка кави.

В'яле тіло

Якщо навіть спорт не допомагає підтягнути шкіру, а тіло виглядає втомленим, − це може бути прямим показником нестачі кальцію в організмі.

Він є будівельним елементом для м'язів і безпосередньо відповідає за їхній тонус. Без кальцію навіть тривалі тренування не принесуть потрібного результату.

Потемніння зубів

При нестачі кальцію зуби стають слабкими і швидше руйнуються. Але найпростіший спосіб виявити нестачу кальцію в зубах − виявити їхнє потемніння.

В першу чергу руйнується емаль, яка відповідає за білизну зуба. До тих же симптомів можна віднести і підвищену чутливість.

М'язові спазми

Судоми, поколювання, мимовільне скорочення м'язів − це один з основних симптомів нестачі кальцію. Це відбувається через поганий тонус м’язової тканини і загальної млявості організму.

Скачки тиску

При нестачі кальцію в людини часто знижений тиск. Але будь-яка стресова ситуація, кава, або просто зміна погоди підвищує тиск не до норми, а набагато вище неї.

Такі скачки тиску можуть негативно позначатися на здоров'ї та самопочутті.

Читайте також: Чому ми постійно втомлюємось: вчені назвали причину