Але насправді вода з лимоном –це лише вода з лимоном. Такий напій справді смачний та освіжає, але не настільки, аби сподіватися, що один стакан вранці вирішить всі проблеми здоров’ям, йдеться у статті Vitals.lifehacker.

Читайте також: Правильне харчування: меню на кожен день для вашого здоров'я

6 міфів про воду з лимоном

Міф 1. Вода з лимоном покращує метаболізм

Одне з досліджень, яке проводили на мишах, присвятили темі, як поліфеноли з цедри лимона, впливають на гризунів, які сидять на дієті з високим вмістом жирів. Кількість екстракту становило 0,5% від раціону мишей. Результати позитивними: миші, які їли лимонний екстракт, не набирали вагу так сильно, як миші, які його не їли.

Справд, поліфеноли з екстракту лимонної цедри допомогли мишам не набрати вагу, але не означає, що лимонна вода допомагає схуднути людині.

Міф 2. Лимонна вода допомагає скинути зайві кілограми

Відсоток правди у цьому є: якщо випити склянку води перед їжею, то вона тимчасово заповнить шлунок на 5-15 хвилин, а за цей час можна щось з'їсти і навіть подумати, що ви вже наїлися. Проте такий ефект має будь-яка рідина, зокрема, звичайна вода.

Не сподівайтеся на чудодійну силу води з лимоном

Міф 3. Лимонна вода – низькокалорійний напій

Звідки ж взятися калоріям, якщо вода із скибочкою лимону – це в основному просто вода? Без меду або цукру – це напій без калорій і це не відкриття.

Міф 4. Лимонна вода допомагає вивести токсини

Це також міф. Наш організм очищають від токсинів печінка і нирки. Ніщо не замінить ці органи. Крім того, лимонна вода може негативно позначитися на зубній емалі.

Міф 5. У воді з лимоном багато корисних мінералів і вітамінів

У самому лимоні корисних елементів повно, але скільки лимонного соку міститься в одній часточці, тим більше коли вона розведена у воді.

За словами експертів, одна часточка лимона дасть близько 4% денної норми вітаміну С.

Міф 6. Лимонна вода допомагає травленню

Шлунковий сік – це кислота. І лимони мають свою кислоту. А збільшення кислоти в шлунку особливо нічим не допоможе. Крім того, змінити кислотність шлункового соку за допомогою їжі не так і просто. Секреторні клітини, які виділяють шлунковий сік, реагують на зміни середовища і або підсилюють вироблення кислоти, або ж припиняють її.

Також у лимонній воді немає пектину і клітковини, які допомогли б травленню. Клітковина є в самому лимоні, але, щоб її отримати, треба з'їсти лимонну часточку.

Загалом, лимонна вода непоганий варіант, щоб прокинутися і підбадьоритися. Але вона не здатна вирішити ваші проблеми з імунітетом та травленням.