1. Дитина – це лише частина життя
Мами часто люблять виділяти себе в окрему соціальну групу і приміряти своє материнство і досвід на усіх інших. Але, якщо задуматися, таке об’єднання настільки ж абсурдне як і об’єднання скажімо людей, у яких є старша сестра. Кожне материнство індивідуальне і залежить від тисячі чинників та обставин.
Діти – важлива частина життя. Але лише частина. Тому жити лише дитиною, забуваючи про власні потреби, небезпечно. Діти виростуть і почнуть жити своїм життям. А в мами, яка геть усе віддала заради материнства, не залишиться нічого. І тоді дорослій дитині доведеться вислуховувати "та я заради тебе". А хіба вона просила маму про це?
Якщо у перші роки життя мама для дитини ідеал у будь-якому випадку. То з часом дітям потрібно підтвердження, чому наслідувати батьків. Чи зможе дівчинка-підліток гордитися і наслідувати маму, яку не цікавить у житті нічого окрім власної дитини? Та й чи має? Чи цікава така жінка буде власному чоловікові, друзям, зрештою сама собі?
2. Професіональна деградація
Далеко не кожна жінка має бажання працювати, паралельно доглядаючи дитину. І вона має на це повне право. Але це не має означати повну деградацію. З дивом слухаю молодих мам, які з гордістю заявляють, що новинами вони не цікавляться, книжки не читають і навіть фільмів не дивляться. Часто жінки скаржаться, що роботодавець не хоче брати їх на роботу після трьохрічного декрету. Але, чи є такі жінки справді конкурентоздатними на ринку праці?
Декрет може бути чудовою нагодою, щоб перевести дух, задуматися, чим займатися далі. Можливо й зовсім змінити вид своєї діяльності після виходу з декрету. За цей час можна отримати додаткові знання, пройти звичайні чи онлайн-курси. Адже, віддавши геть весь час дитині, жінка швидко втратить свої навички і доведеться починати все з початку.
А для жінок, які вирішили таки працювати з маленькими дітьми, зауважимо, що серед 10 найвпливовіших жінок світу (за версією Forbes) 8 є матерями! При чому, дехто з них має по 2 і 3 дітей. Скажете, це нереально в наших реаліях, потрібні гроші на няню? Насправді, грамотно розділені побутові обов’язки з партнером дають можливість будь-якій мамі працювати: з офісу чи дому, відчувати фінансову незалежність і задоволення від власних успіхів. Головне пам’ятати: партнер не допомагає вам по дому і з дитиною, а робить частину своїх обов’язків.
3. Соціальна ізоляція
Чи може бути щаслива людина без інших людей? Певний час так. Але все ж людина істота соціальна. Тож мамі просто необхідне спілкування з іншими дорослими людьми. І йдеться не лише про інших мам на дитячому майданчику. У мами має бути час на зустрічі з друзями, нові знайомства, хобі. В ідеалі – хоча б кілька годин в тиждень без дитини.
В іншому випадку жінка почне почувати себе ізольованою і самотньою. Замкнеться в собі і зрештою втратить інтерес до навколишнього життя. Її дні перетворяться у безкінечний "день бабака": приготувала, прибрала, вклала спати, нагодувала, погуляли і т.д. А хіба можна це назвати щастям?
4. Занедбаність
А ще часто мами забувають дбати про себе. Під час вагітності з ними всі носяться як з писаною торбою. Але потім з’являється маленький крикливий комочок і вся увага на нього. Тільки це не означає, що мама теж має про себе забувати.
Для мами немовлятка у першу чергу важливо висипатися, добре харчуватися і достатньо відпочивати. І лише потім дбати про прибирання, готування й інші побутові клопоти. І це не егоїзм ані каплі, а банальна потреба організму відновитися після пологів. Лише у випадку щасливої мами не буде проблем з грудним годуванням. Так що турбота про себе – турбота про маля!
Мама має право гарно виглядати. Підбирати одяг, ходити в сукнях, дбати про волосся і нігті. Займатися спортом. Багато жінок відчувають вину перед дитиною, яку залишають на годину-дві заради себе. Але ця ж дитина потім буде вдячна! Здоров’я, щастя мами у сотню раз важливіше, аніж цілодобовий нагляд втомленого монстра.
5. Емоційне вигорання
Ми живемо вже і зараз. Але багато з нас страждають синдромом відкладеного життя. От підростуть діти, тоді запишуся в зал, тоді поїдемо у мандрівку, купимо велосипеди і безконечний список. Але життя триває прямо зараз. І ніхто не застрахований, що все може припинитися у будь-який момент. З дітьми можна багато, з дітьми можна по суті все. Тож не треба власні страхи і лінь прикривати дітьми.
Мама, яка відмовляє собі у всьому, швидко дійде до стану емоційного вигорання. А він легко переросте в депресію. А це не модні слова, а страшні хвороби з небезпечними наслідками. Тож, якщо мама любить своїх дітей, їй обов’язково треба полюбити себе!
Вітаємо усіх матерів з Днем матері, бажаємо знаходити час на себе і жити в гармонії!