Сучасна наука стверджує, що заняття образотворчим мистецтвом не тільки природно для будь-якої людини, але і дуже корисно.

Навіть якщо у вас немає ні вродженого таланту, ні спеціальної освіти, малювання принесе вам користь, пише Lifehacker.

Боротьба зі стресом і почуттям тривоги

В ході недавнього дослідження, вчені запропонували учасникам зайнятися живописом. Вже через 45 хвилин у випробовуваних було зафіксовано значне зниження рівня кортизолу – гормону стресу.

Психологічний вплив живопису настільки яскраво виражений, що його використовують в якості терапії для жертв домашнього насильства, людей, які постраждали від злочинних дій або зазнали тяжкої втрати.

Читайте також: Як стати щасливим: прості і дієві поради

Живопис покращує роботу головного мозку

Образотворче мистецтво може поліпшити зв'язки між нейронами людського мозку. Як стверджують вчені, це допомагає нам краще зосереджуватися на предметі і швидше засвоювати нові знання.

Подолання печалі і смутку

Зосередження на творчості дійсно допомагає забути про багато проблем. Якщо ви хочете відволіктися від сумних думок і переживань, то беріть в руки мольберт, фарби, олівці і крейда.

Бездумне малювання ескізів допомагає зосередитися

Не варто думати, що користь можна отримати тільки від серйозної живопису. Іноді навіть механічно створені каракулі на папері можуть виручити у важкій ситуації.

Читайте також: 8 речей, які роблять нас непривабливими в очах інших

Як стверджують автори дослідження, цей простий прийом допоможе вашому мозку залишатися у фокусі і запам'ятати на 29% більше, ніж якщо б ви просто сиділи і слухали.

Намалюйте свої проблеми

Вчені вже давно помітили, що набагато простіше знайти вихід із ситуації, якщо описати її на папері.

Після сеансу арт-терапії проблеми здаються не такими великими.