В Elle.ua поділились секретами, як змінити своє ставлення до їжі та почати харчуватись у своє задоволення.

Вживайте їжу усвідомлено

І ніколи не їжте в поспіху. Сідаючи за стіл, відкладіть телефон в сторону, вимкніть ноутбук і зосередьтеся на вмісті вашої тарілки. Саме такі деталі як запах, колір, консистенція вашої їжі і мають велике значення. Приділяючи увагу кожній деталі, ви отримаєте подвійне задоволення – від їжі і процесу її поглинання.

Читайте також: Шість звичок у їжі, які впливають на настрій і самопочуття

Пробуйте нові продукти

І не бійтеся дивних (на перший смак) поєднань. Вишня + качка, мед + кінза, кавун + огірок … А чому б і ні? Розширивши свої смакові горизонти, ви тим самим перестанете зациклюватися на улюблених і не найкорисніших продуктах.

Уважно читайте етикетки

Одне з головних правил: чим більше інгредієнтів і добавок вказано на упаковці вашого потенційного перекусу, тим більша вірогідність, що ви матимете негативні наслідки у підсумку. Зайві кілограми, алергічні реакції, різкі скачки цукру і перепади настрою – це все може вас отямити після не дуже здорової їжі. Запам'ятайте просту річ: чим простіша їжа, тим краще.

Готуйте самі

Хоча б час від часу. Знову ж таки, якщо слідувати третьому секрету, що їжа повинна бути простою, то і часу-нервів-витрат на її приготування вам буде потрібно значно менше.

Читайте також: Які страви викликають харчову залежність: список

Дотримуйтесь ритуалів

І особливо графіку прийому їжі. Здоровий суботній сніданок в колі сім'ї, в 10 ранку, кожного тижня. Стакан води за годину до їжі. Солодощі тільки до полудня. Виробивши таку "рутину", ви, таким чином, привчите в майбутньому свій організм чинити опір всьому "шкідливому і нездоровому".