Пропонуємо список із чотирьох факторів, які можуть спровокувати у вас безсоння.

Читайте також: Які пози для сну найкраще впливають на ваше здоров'я

Синдром неспокійних ніг

Ви можете неусвідомлено страждати від синдрому неспокійних ніг, при якому виникає неприємне відчуття в нижніх кінцівках у стані спокою, з'являється некероване бажання ними рухати. За статистикою, пацієнтам, які стали жертвами цього синдрому, вдається поспати вночі від п'яти з половиною годин і менше. Справа в тому, що їм постійно доводиться вставати і переміщатися по будинку, щоб позбутися від почуття дискомфорту в ногах.


Синдром неспокійних ніг може спровокувати безсоння

Кофеїн

Причина безсоння може бути дуже банальна – споживання великої кількості напоїв з кофеїном. Якщо ви вважаєте, що недостатня кількість сну в вашому житті пов'язано з кавою, тоді слідуйте одному простому правилу – за шість годин до сну відмовте собі в задоволенні випити чашечку латте або еспрессо.

Алергії

Понад 55% людей, які страждають алергією, скаржаться на недосип. Носові проходи опухають, а положення лежачи ще більше погіршує ситуацію. Вам складно дихати через скупчення носового слизу. Тож спочатку попіклуйтесь про лікування нежиті та алергії.


Алергії та нежить шкідливо впливають на сон

Гормони

Ви напевно не знаєте про те, що винуватцями безсоння можуть бути гормони. 70% жінок скаржиться на проблеми зі сном під час менструації, коли рівень гормонів значно занижений. Настання менопаузи також може викликати безсоння, але з інших причин – на цей раз це пов'язано з такими явищами, як припливи, хропіння і навіть перепади настрою.