За словами експертів, активне висвітлення у ЗМІ може викликати у людей з високим рівнем співпереживання ефект присутності, коли вони переглядають сюжет чи читають новини про трагедію, пише TorontoSun.

Ми живемо у світі, де новини розповсюджуються миттєво. Хтось може перейнятися настільки, що перестане ходити на масові події чи припинить подорожувати літаком,
– зазначив доктор Роберт Вілсон із Асоціації психіатрів Пенсильванії.

Фахівець попередив, якщо цей страх уже з’явився, то важко буде вирватися із його замкненого кола.

Доктор Джуді Меєрс-Волс погоджується із колегою. За її словами, ЗМІ роблять акцент на видовищності і це підсилює у людей відчуття небезпеки.

"Аби подолати страх, потрібно прийняти ідею, що більшість людей та місць – безпечні", – цитує її The Daily Mail.

Дуже малоймовірно, що в цю мить саме ви станете жертвою терористичного акту чи свідком масового заколоту. Важливо не дати собі увійти у стан ментальної жертви", – зауважує Меєрс-Волс.

Як подолати страх перед терактом?

Доктор Джоан Кантор, яка спеціалізується на психології медіа, називає кілька способів уникнення відчуття тривоги від інформації про трагедії у ЗМІ.

1. Обмежте свій доступ до інформації на деякий час. Щоб бути в курсі подій, можна прочитати новини двічі на день – вранці і увечері.

2. Варто нагадати собі, що цей теракт (напад, заколот, стрілянина) – не перший випадок у світі. І попри все, більшість країн готові об’єднатися задля боротьби проти тероризму.

3. Загибель у ДТП не менш ймовірна для будь-кого, ніж смерть від стрілянини у натовпі. Тому піклуйтеся про свою безпеку навіть у побутових ситуаціях.

4. Діти по-різному реагують на повідомлення про масові загибелі. Не применшуйте та не перебільшуйте їхніх можливостей сприйняття. З дітьми треба бути поруч, відволікайте їх від телевізора та постарайтеся усе пояснити.