Численні дослідження стверджують, що дефіцит сну може призвести до виникнення небезпечних хвороб, пише 24apteka.
Читайте також: Як зупинити процеси старіння клітин в організмі: відкриття вчених
1. Ожиріння і діабет
Американські вчені з Чиказького університету встановили, що дефіцит сну може викликати ожиріння, яке, у свою чергу, призводить до діабету. Ті, хто став по чотири години, мали вищий рівень жирних кислот, які можуть уповільнювати обмін речовин і здатність регулювати рівень цукру в крові. У тих, хто спав нормально, не було ознак ожиріння та предіабету.
2. Хвороба Альцгеймера
Дослідження вчених з Університету Джона Гопкінса показує, що недосип може як бути причиною хвороби Альцгеймера, так і прискорювати її перебіг. У тих, хто скаржився на поганий сон, зафіксували більшу кількість бета-амілоїдних відкладень в головному мозку – характерну ознаку хвороби Альцгеймера.
Які хвороби виникають через дефіцит сну
3. Виразковий коліт
Це запальне захворювання кишківника, яке проявляється в виразках слизової оболонки стравоходу. Виразковий коліт та також хвороба Крона можуть бути викликані надлишком сну.Науковці зафіксували підвищення ризику виразкового коліту у міру зниження тривалості сну до шести годин і менше.
4. Серцево-судинні захворювання
Дефіцит сну дано пов’язують з виникненням серцево-судинних захворювань.Дослідження, яке представили на з'їзді Європейського кардіологічного товариства, показує, що дві третини чоловіків, які пережили серцевий напад, страждали на порушення сну.
Більш того, у чоловіків, які скаржилися на поганий сон, ризик інфаркту міокарда (серцевого нападу, при якому відмирає серцевий м'яз) був вище у 2,6 раза, а інсульту – в 1,5 раза.
Які хвороби виникають через дефіцит сну
Що таке цукровий діабет? Це група ендокринних захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну, появи інсулінорезистентності, внаслідок чого виникає гіперглікемія — стійке підвищення рівня глюкози у крові.
Що таке хвороба Альцгеймера?Це захворювання, яке виникає у людей у похилому віці. Воно характеризується послабленням функцій головного мозку. Через це людина не може піклуватися про себе самостійно – вона потребує постійного нагляду і сторонньої допомоги.
Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.