Ключове правило для дівчат та хлопців, які хочуть скинути зайві кілограми – це не лише 2 години відмови від їжі після тренування, адже саме в цей період організм продуктивно спалює жир. А й конкретні продукти, які категорично не варто вживати після фізичної активності.

Читайте також: Коли можна їсти випічку і не турбуватись про фігуру: пояснення дієтологів

Візьміть до уваги перелік трьох продуктів, від яких вам краще відмовитись після спортзалу.

1. Кофеїнові напої

Кофеїн перешкоджає вашому організму перезавантажити глікоген в м'язи, печінку і використовувати їх білок для відновлення м'язів, які отримали навантаження під час тренування. Тому після тренування не можна пити такі напої як каву, чорний і зелений чай, а також шоколад, адже в кожному з цих продуктів міститься кофеїн.

2. Жирні продукти

Як відомо, протягом 20 хвилин після занять спортом відкривається так зване "анаболічне вікно" – коли вуглеводи і знежирений білок, які ви з'їсте в цей час, будуть сприяти зростанню і відновленню м'язів. А ось жири будуть марні для організму людей, які набирають масу, і тим, які худнуть.

Читайте також: 4 жирних продукти, які насправді допомагають схуднути

Тому через дві години після тренування можна з'їсти сир, але з невеликим відсотком жирності.

3. Солоні продукти

Саме така їжа затримує рідину в нашому організмі, що сприяє виникненню набряків. А це іноді коштує навіть кілька зайвих кілограмів!

Якщо ви регулярно хочете солоної їжі – то це може свідчити про брак калію. З'їжте за кілька годин до тренування шматочок кураги або чорносливу. Ці сухофрукти дадуть вам енергію для занять і задовольнять потреби організму в калії.