Вчені зі Швейцарського федерального інституту водних наук і технологій виявили, що гумові іграшки заразити людей серйозними інфекціями або навіть вбити, пише "Вісник Здоров'я".

Читайте також: Як виховати дітей здоровими і щасливими: 9 порад для батьків

Такі іграшки можуть містити бактерії Legionella та стійкі до лікарських засобів мікроорганізми. Медики встановили, що бактерії, які мешкають на поверхнях таких іграшок або всередині них, можуть привести до інфекцій очей, вух або шлунку.

Науковці провели експерименти з іграшками для ванної впродовж 11 тижнів. Після цього вони зробили їх розтин. Близько 80% всіх вивчених іграшок містили потенційно небезпечні бактерії. На внутрішніх поверхнях іграшок містилося від 5 мільйонів до 75 мільйонів бактеріальних клітин на квадратний сантиметр.

Окрім бактерій Legionella, вчені виявили в іграшках стійкі до антибіотиків бактерії Pseudonomas aeruginosa, які можуть бути смертельно небезпечними, особливо для людей зі слабким імунітетом. Вчені виявили, що пластик, з якого зроблені ці іграшки, допомагав бактеріям харчуватися, вивільняючи вуглецеві сполуки.

Інші речовини для бактерій – азот та фосфор – надходили з організму людей через фізіологічні рідини як піт і сеча, а також через зовнішні забруднювачі і засоби особистої гігієни.

До слова, окільки діти перебувають у постійному спілкуванні з однолітками, у громадських місцях та транспорті, то вони можуть підчепити різні інфекції.