Тепер китайські вчені виявили хімічну речовину, яка може допомогти вбити бактерії з множинною лікарською стійкістю. А також захистити людей від смертельних супербактерій.

Увага Антибіотики в Україні продаватимуть лише за електронним рецептом, – Ляшко

Мовиться про кристалічну амінокислоту під назвою глютамін. Вона може збільшити ефективність різних антибіотиків проти патогенних грамнегативних бактерій (це бактерії, які не забарвлюються кристалічним фіолетовим при фарбуванні за Грамом).

Що відомо про цю речовину

Вчені з Університету Сунь Ятсена виявили, що глутамін пригнічений в уропатогенній кишковій паличці, яка може чинити опір декільком антибіотикам.

Тест на мишачій моделі показав, що глутамін обеззброює бактерії, роблячи їхні мембрани більш проникними. Цим самим стимулюючи приплив антибіотиків у статеві клітини.

Вони також з'ясували, що глутамін може сприяти виробленню нуклеозидів (основна частина яких входить до складу нуклеїнових кислот – штучно синтезованих аналогів ДНК та РНК). Натомість вони знижують стійкість до антибіотиків.

Отримані результати дають ключі до розвитку ефективних підходів до профілактики хронічних бактеріальних інфекцій з множинною лікарською стійкістю.

Стійкість до антибіотиків

  • Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила стійкість до протимікробних препаратів однієї з 10-ти основних загроз громадському здоров'ю у світі, з якими стикається людство.
  • Неправильне вживання антибактеріальних препаратів призводить до того, що вони втрачають свою ефективність і все менше захищають від серйозних інфекцій.