Як відбувалося дослідження
Вчені вивчили дані про стан здоров'я 296 тисяч жінок від 16 до 55 років. До вибірки дослідження були включені тільки ті учасниці, у яких до 2000 року не було діагностовано дисменорея.
Також на тему: Хороші новини для тих, хто не поспішає: репродуктивний вік жінок збільшується
Щоб оцінити довгостроковий зв'язок цієї патології з впливом забрудненого повітря, фахівці також скористалися інформацією з Тайванської бази даних моніторингу якості повітря, зосередившись на концентрації оксиду азоту, діоксиду азоту, оксиду вуглецю і частинок діаметром не менше 2,5 мікрометрів.
Вплив брудного повітря на менструацію
Автори дослідження виявили, що з 2000 по 2013 роки 4,2% учасниць вперше звернулися до лікаря зі скаргами на болючі менструації. Найбільший ризик цього розладу був у дівчат і жінок з низьким рівнем доходу, які живуть в урбанізованих районах.
- Важливим відкриттям було те, що коефіцієнт ризику розвитку дисменореї збільшувався від 16,7 до 33,1 раза для жінок і дівчаток з районів з найбільш забрудненою атмосферою в порівнянні з тими, хто живе в місцях з кращою екологією.
- Цей ризик збільшувало підвищення рівня всіх шкідливих хімічних сполук, однак найбільший негативний ефект мав тривалий вплив великих забруднювальних частинок.
Вчені ще не знають, яким є механізм цього впливу, проте одним з факторів може бути тривалий емоційний стрес, який переживають жінки в районах з поганою екологією. Дослідники підкреслили, що в будь-якому випадку ці результати наочно демонструють необхідність державної стратегії зі скорочення викидів в атмосферу, які значно впливають на здоров'я людей.