Як відбувалося дослідження

Нове дослідження провели в Детройті, який розташований на 12-му місці в рейтингу міст з несприятливим навколишнім середовищем в США.

Також на тему: Знайшли причини постковідного синдрому

Вчені з лікарні Генрі Форда проаналізували дані понад 2 тисяч пацієнтів, госпіталізованих з коронавірусною інфекцією в лікарні Детройта. Вони також зібрали інформацію про місця проживання всіх учасників дослідження і дані Агентства з охорони навколишнього середовища про рівні забруднюючих речовин в атмосфері.

Вплив брудного повітря на перебіг коронавірусу

  • Результати показали, що пацієнти з найбільш забруднених районів частіше потребували лікування у відділенні інтенсивної терапії та штучної вентиляції легенів.
  • Кожне невелике збільшення рівня ультрадисперсних частинок було пов'язане з більш ніж триразовим ризиком потреби в ШВЛ і дворазовою ймовірністю госпіталізації у відділення інтенсивної терапії.
  • При цьому автори дослідження не виявили зв'язку впливу забрудненого повітря зі збільшенням смертності пацієнтів.
  • Крім того, ультрадисперсні частинки потенційно сприяють поширенню патогену.

Вчені відзначили, що їм ще потрібно з'ясувати, як саме погана екологія пов'язана зі збільшенням тяжкості перебігу COVID-19, але припустили, що тривалий вплив забруднюючих речовин може послабити імунну систему, викликати хронічне запалення і знизити здатність легень до самовідновлення.