Як відбувалося дослідження

Вчені зібрали й проаналізували всі доступні дослідження з семи найбільших баз даних, які стосуються впливу фізичної активності на ефективність вакцинації і ймовірність захворіти та померти від інфекційних захворювань, в тому числі від пневмонії – найбільш частої причини смерті при COVID-19.

Також на тему: Постковідний синдром: що відбувається з організмом через пів року після хвороби

У шести дослідженнях за участю понад півмільйона учасників ми знайшли послідовні та переконливі докази того, що дотримання рекомендацій з фізичної активності – 30 хвилин п'ять днів на тиждень – знижує ризик захворювання і смерті від інфекційних захворювань на 37%,
– зазначили вчені.

Вони відзначили, що ці висновки доповнюють результати недавнього американського дослідження, в якому також підтверджується прямий зв'язок фізичної активності зі зниженням імовірності зараження SARS-Cov-2.

Регулярна фізична активність покращує імунітет

Вчені також виявили надійні докази того, що регулярна фізична активність зміцнює імунну систему людини. У 35 незалежних рандомізованих дослідженнях регулярна фізична активність приводила до підвищення рівня антитіл імуноглобуліну IgA. Ці антитіла покривають слизову оболонку легень і інших органів, вразливих для вірусів і бактерій. Регулярна фізична активність також збільшує кількість Т-клітин, які "попереджають" імунну систему про вторгнення патогенів та регулюють її реакцію.

Нарешті, у вивчених нами дослідженнях вакцини виявилися більш ефективними, якщо їх роблять після програми фізичної активності. У людини, яка займається фізичними вправами, на 50% більше шансів мати більшу кількість антитіл після вакцинації в порівнянні з менш активними людьми,
– наголосили автори дослідження.

Чому це важливо

  • Науковці нагадали, що активні люди мають менший ризик діабету, ожиріння і серцево-судинних захворювань – як відомо, це серйозні фактори ускладнення при COVID-19 та інших інфекційних захворювань.
  • Крім того, вправи знімають стрес і хронічне запалення, в той час, як більшість летальних випадків від пневмонії пов'язані з неконтрольованою запальною реакцією.