Як відбувалося дослідження

Вчені з США проаналізували дані та провели опитування близько 2,2 тисячі американців від 45 років, які не страждають на деменцію і не мали інсульту. Спочатку добровольців попросили відповісти чи є у них можливість отримати моральну підтримку різного характеру.

Також на тему: В організмі людини є жир, який може захищати від деменції: деталі дослідження

Наприклад, учасників запитували, чи можуть вони розраховувати на те, що їх вислухають, якщо потрібно поговорити про свої проблеми, чи є серед них люди, які демонструють свою любов і надають емоційну підтримку. Учасників також запитали, чи достатньо у них соціальних контактів з тими, до кого вони відчувають близкість.

Після цього вчені провели тести на визначення симптомів депресії. Через дев'ять місяців на другому етапі всі учасники пройшли магнітно-резонансну томографію головного мозку і нейропсихологічне тестування для вимірювання когнітивних здібностей.

Як довірчі відносини впливають на розум

  • Вчені виявили, що у людей, у яких не було підтримки, когнітивний вік був на 4 роки старший в порівнянні в порівнянні з учасниками, які отримували її достатньо.
  • У тих, кого завжди можуть вислухати та підтримати, вікове зменшення об'єму мозку було пов'язано із 3 – 4 місяцями когнітивного старіння.

За словами авторів дослідження, можливість виговоритися та отримати підтримку сприяє зміцненню відділів мозку, які підтримують когнітивні функції, і допомагає мінімізувати вікові проблеми зі здоров'ям, у тому числі серцево-судинні захворювання.

Однак цей корисний вплив простежується тільки в молодшому віці. У добровольців старше 65 років взаємозв'язку емоційної підтримки та якості когнітивних функцій не виявили.

Проблема погіршення когнітивних здібностей у літніх людей стала ще гострішою в період пандемії, тому що ці люди в групі ризику і соціальне дистанціювання для них надважливе. Також останнє дослідження підтвердило, що коронавірус може викликати хворобу Альцгеймера.