Чому відкриття важливе

Вчені з Університету Аризони виявили область мозку та нейронні ланцюги, які відповідають за вираження насичення. Відкриття може допомогти вченим розробити терапію для лікування розладів харчової поведінки або контролю ваги.

Увага Зміна дієти продовжує життя на 10 років: що саме їсти і кому

Наразі існує 6 препаратів для контролю ваги, які схвалені Управлінням продовольства та медикаментів США – FDA, але вони часто мають побічні ефекти.

Якщо будемо націлювати лікування на частину мозку, що відповідає за відчуття насичення, ми зможемо створювати методи лікування з меншою кількістю побічних ефектів,
– зауважив провідний автор дослідження Хайцзян Цай.

Попередньо вчені пов'язували процес насичення з центральною мигдалиною мозку, яка також контролює страх, біль та інші сильні емоції. Але складність нейронів у цій частині мозку унеможливила подальші дослідження, відповідно, вчені не знали, куди сигнал йде далі.

У новій праці вчені показали, що після мигдалини сигнал прямує до нейронів, розташованих в області мозку, яку називають парасубталамічним ядром, або PSTh. Саме вона відповідає за відчуття насичення.

Як побачили це вчені

По-перше, вчені знали, що є гормон холецистокінін, який виділяється кишківником, аби дати сигнал мозку "я ситий". Вони також знали, що специфічні нейрони в мигдалині, які називаються дельта-нейронами, опосередковують ефект насичення, вимикаючи інші нейрони, що пригнічують центральну мигдалину.

Почуття насичення настільки важливе, що вчені сумнівається, що воно опосередковано лише в одній області мозку. Ймовірно, до цього процесу залучені кілька областей мозку.

Вчених наразі також цікавить роль емоцій у наших харчових звичках . Адже, деякі люди їдять під час стресу, а інші їдять менше.

Надалі команда планує визначити нейронні механізми, які контролюють їжу та контролюють емоції, і як вони взаємодіяти один з одним. Ці знання можуть допомогти розробити специфічні методи лікування.