Науковці з Університету Хоккайдо відкрили нову захисну відповідь на SARS-CoV-2. Їхнє дослідження демонструє, що центральну роль в роботі механізму грає образ-розпізнавальний рецептор RIG-I, який може посилювати імунну відповідь на вірус.
До теми Знайшли ще 2 коронавіруси, які тварини можуть передати людям
Відомо, що індивідуальні реакції на вірус сильно відрізняються. Тож вчені виявити причину цих подій на молекулярному рівні.
Перші експерименти на клітинах легенів людини показали, що RIG-I стримує реплікацію SARS-CoV-2. Окрім цього, він ефективний як біомаркер при оцінці ймовірного перебігу хвороби.
Виявилося, що дефіцит цього ферменту викликає посилення реплікації SARS-CoV-2 і навпаки – коли RIG-I працює, реплікація вірусу пригнічується.
Результати дослідження:
- До прикладу, у пацієнтів з хронічними обструктивними захворюваннями легень експресія RIG-I пригнічується.
- Тож щоб посилити її в зразках клітин легенів, вчені обробили їх транс-ретиноєвою кислотою. В результаті вірусне навантаження значно знизилось.
- Подальші експерименти показали, що за допомогою визначання рівня експресії RIG-I можна передбачати перебіг COVID-19 у пацієнтів.
Поки що вчені не зрозуміли, які чинники впливають на експресію RIG-I. Але в подальших дослідженнях вони планують це з'ясувати.