Це незвичайне поєднання може призвести до нових методів лікування аутоімунних захворювань. Виявилось, що ці два організми співіснують і приносять користь один одному.

Цікаво Потужний удар: коронавірус оточений білками, що ушкоджують судини

Унікальність поєднання

Унікальність симбіозу полягає в тому, що поєднання ембріонів саламандри та водоростей не провокує відторгнення останніх. Ймовірно, цей механізм є ключем до лікування аутоімунних захворювань у людини, які виявляються надмірною реакцією імунної системи проти власних здорових тканин.

Вчені пояснили, що плямисті саламандри є унікальними серед хребетних, оскільки їхні ембріони – єдині, де живуть зелені водорості. Коли саламандра відкладає яйця, то в них без будь-якої шкоди для зародка проникають водорості.

Як це працює

Нещодавно вчені встановили, що клітини водоростей проникають у клітини тканин ембріонів по всьому тілу. Як вони уникають відторгнення досі не зрозуміло, але цей механізм, ймовірно, є ключем до безпечного блокування аутоімунної реакції у людини, вважають автори.

Ймовірно, присутність водоростей також наділяє саламандр здатністю до регенерації кінцівок і хвоста протягом усього життя.

Важливо Вакциновані в 5 разів рідше інфікуються COVID-19, – Ляшко

Пошук нових ліків

Якщо ця гіпотеза підтвердиться, то сполуки водоростей можуть стати основою для багатьох методів лікування в регенеративній медицині.

"У пошуках нових ліків зазвичай розглядаються антагонізми, наприклад, яка сполука зупиняє зростання бактерій і тому подібне. Вивчення організмів у симбіотичних відносинах – альтернативний підхід, який може призвести до нових і незвичайних рішень", – сказав співавтор роботи Джон Бернс з Лабораторії океанології.

Що таке аутоімунні захворювання

На сайті Медичної школи Університету Джонса Гопкінса пояснюють, що аутоімунні хвороби – це захворювання, які виникають внаслідок того, що імунітет людини бореться не проти сторонньої сполуки, вірусів чи мікроорганізмів, а проти клітин і тканин власного організму. Так, організм виробляє аутоімунні антитіла, які зрештою викликають запалення.

Аутоімунні хвороби вражають різні системи: нервову, м'язову, ендокринну, серцево-судинну, а також сполучну тканину, тканини печінки і шкіри. До аутоімунних хвороб належать системні хвороби сполучної тканини (ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, синдром Бехчета, синдром Шегрена) та інших систем організму (розсіяний склероз, кардіоміопатія, аутоімунний міокардит).