Які процеси виявили вчені

Коли інфекція під контролем, організм використовує біохімічний месенджер TGF для зниження імунної відповіді. Група німецьких вчених виявила, що при COVID-19 спостерігається зовсім незвичайна ситуація — раннє вивільнення TGFβ, яке блокує контроль вродженої імунної системи над патогеном.

Увага Україну накриє вірусна хвиля: як посилити ефект вакцинації

  • Вчені побачили, що посилене виробництво TGF у пацієнтів з COVID-19 спостерігається вже в перший тиждень після інфікування.
  • Далі науковці зрозуміли, що вирішальне значення в ранньому контролі над коронавірусною інфекцією мають імунні NK-клітини або природні кілери, проте їхня сила знижується в міру вивільнення TGFβ.

Важливо також й те, що раніше вчені фіксували раннє вивільнення TGFβ лише у людей з тяжкою формою COVID-19. У пацієнтів з легкими симптомами вироблення TGFβ запускалося не раніше, ніж через 3 тижні після початку захворювання.

Жодні інші тяжкі пневмонії, зокрема грип, не показали впливу TGFβ на NK-клітини,
– наголосили автори.

TGFβ може бути індикатором перебігу коронавірусу

Очевидно, що, крім інших факторів, клінічний перебіг COVID-19 визначається часом вивільнення TGFβ.

Зараз є кілька кандидатів для придушення TGFβ, які вже вивчаються в рамках клінічних досліджень для лікування раку і ревматоїдного артриту.

Вчені розраховують, що цільова дія відновить здатність імунних клітин знищувати SARS-CoV-2. Тепер науковці готують доклінічні дослідження на моделях тварин.