Джерело: NHS

Їх роблять з м'якого тонкого латексу, поліуретану або нітриту. Кондом поміщається в вагіну і не дає потрапити в організм біологічним рідинам і мікроорганізмам.

Також на тему: Все, що ви могли не знати про презерватив та найпоширеніші міфи про його використання

Від чого захищає жіночий презерватив

Жіночий презерватив запобігає вагітності, передачі ІПСШ та зараженню ВІЛ. Варто мати на увазі, що захист від інфекцій при анальному сексі з жіночим презервативом ще недостатньо вивчена. В ідеальних умовах секс в жіночому презервативі безпечний на 95%. Не завжди все складається ідеально, тому в реальності його безпеку від 75 до 82%. Для чоловічого варіанту контрацепції це 98% і 85% відповідно. Тобто чоловічий презерватив трохи надійніший.

Як використовувати жіночий презерватив

Жіночий презерватив поміщається всередину до будь-якого проникнення. Для цього потрібно:

  • обережно відкрити упаковку руками, бажано при світлі (якщо відкривати зубами в темряві, є шанс пошкодити виріб);
  • прийняти зручне положення, розгорнути презерватив, стиснути кільце із закритого боку й акуратно помістити в вагіну. Процес схожий на введення тампона;
  • за допомогою пальців максимально просунути презерватив всередину. Відкритий кінець з широким кільцем повинен залишитися зовні.

Під час сексу презерватив розтягується. Потрібно перевірити, що виріб не закрутився, через це він може порватися. Після закінчення статевого акту кондом витягується за зовнішнє кільце і викидається (в смітник, не в туалет).


Порівняння жіночого і чоловічого презерватива / Фото Unsplash

У жіночого презерватива більший ризик зіслизнути всередину при активних рухах, ніж в чоловічого. Якщо це сталося, потрібно перерватися, витягти його і замінити на новий. Не варто переживати, що презерватив не вийде вийняти, – далі вагіни він нікуди не дінеться.

Зазвичай в презервативі вже є лубрикант, але при необхідності можна використовувати додатковий. Якщо потрібно, жіночий кондом можна вводити всередину заздалегідь: за вісім годин до статевого акту і пізніше.

Під час статевого акту потрібно використовувати тільки один презерватив – або чоловічий, чи жіночий. Їх одночасне використання не зробить секс безпечнішим. Навпаки, через тертя захист може порватися.