Поговорив Зеленський із головою правління, головним виконавчим директором Pfizer Альбертом Бурлою.
Важливо Україна домовилася про постачання 4 вакцин від COVID-19, – Зеленський
Деталі розмови Зеленського та керівника Pfizer Бурли
- Український президент поінформував про поточну епідемічну ситуацію в Україні та плани влади щодо розгортання вакцинації проти COVID-19. За словами Зеленського, забезпечення населення України безпечною сертифікованою вакциною є одним із пріоритетних завдань влади.
- Також співрозмовники обговорили питання, пов'язані з укладенням контракту на постачання в Україну вакцини Pfizer/BioNTech у найкоротші терміни.
- Голова правління Pfizer, зі свого боку, пообіцяв зробити все можливе, щоб Україна отримала перші партії вакцини за контрактом якнайшвидше.
Дякуємо, що зробили все можливе, щоб пришвидшити постачання вакцини Pfizer до України. Ми готові створити всі необхідні умови для використання вакцини. COVID-19 все ще залишається головним викликом для світу. Ми високо цінуємо, що фармацевтичні компанії борються за нас на передовій,
– констатував Зеленський.
Що відомо про Pfizer і їхню вакцину?
Це американська фармацевтична компанія. ЇЇ було засновано в 1849 році, і відтоді вона є одним зі світових лідерів ринку.У 2020 році Pfizer спільно з німецькою BioNTech об'єдналися у співпраці для вивчення та розробки вакцини від коронавірусу. BioNTech є оригінальним розробником основної технології вакцини, тоді як Pfizer здійснює логістичне та фінансове забезпечення, контролює клінічні випробування, а також є одним із виробничих партнерів. Їхній препарат складається з модифікованої нуклеозидами мРНК, що кодує модифіковану форму білка-шипа вірусу.
Дані з Вікіпедії.
Радимо ознайомитися Україна все ближче до початку вакцинації: що потрібно знати
Вакцинація в Україні: головне
- 5 лютого МОЗ отримав підтвердження про постачання 12 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу Мовиться про препарати виробництва AstraZeneсa і Novavах. Постачання буде з лютого 2021 року.
- Сама ж вакцинація в Україні має сартувати 15 лютого. Однак у разі форс-мажорних обставин дату можуть змістити на пізніший час.
- Уряд підготував план компанії вакцинації населення. "Дорожня карта" складається з 5 етапів. Спершу українців щеплюватимуть препаратом від Pfizer-BioNTech, згодом країна отримає вакцину від AstraZeneca.
- За прогнозами очільника МОЗ Максима Степанова, до кінця місяця мають вакцинувати 500 тисяч українців.
- Володимир Зеленський, зі свого боку, наголосив, що є готовим першим спробувати вакцину проти коронавірусу. Своїм прикладом він хоче довести українцям, що ліки безпечні.
- Зеленський як головнокомандувач потрапляє на вакцинацію у другому етапі. Адже саме тоді щеплюватимуть військових. Першими ж серед військових щеплення отримають ті, хто стримує російську агресію на Донбасі.
- Загалом на першому етапі вакцинацію пройдуть працівники мобільних бригад, медики, які працюють із пацієнтами з COVID-19, персонал лабораторій, які тестують на COVID-19, бригади екстреної меддопомоги.
- Водночас вакцинація має стати обов'язковою для людей певних професій. Насамперед мовиться про людей, які є держслужбовцями.
- За словами головного санлікаря Віктора Ляшка, на окупованих територіях вакцинація стартує на третьому етапі.
- Для вакцинованих від СOVID-19 в Україні планують скасувати карантинні обмеження. Також це торкнеться тих українців, які вже вилікувалися від коронавірусу.
- Сьогодні український уряд домовляється з Польщею щодо передачі надлишків вакцини.
Як відбуватиметься вакцинація в Україні / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу