Результати дослідження опубліковані на сайті наукового центру охорони здоров'я Sunnybrook.

Читайте також: Ліки проти коронавірусу: вчені заявили, що знайшли антитіло

Чому важливе відкриття вчених

Ізольований вірус допоможе дослідникам у Канаді та в усьому світі розробити діагностичні тести, методи лікування та вакцини, а також краще вивчити біологію, еволюцію та клітинну будову вірусу.

Нам потрібні ключові інструменти для розробки рішень цієї пандемії,
– розповіла співавтор дослідження Саміра Мубарека.

Вчені змогли ізолювати вірус впродовж кількох тижнів спільної праці.

Тепер вчені вирішили надіслати результати роботи й іншим вченим, це пришвидшить дослідження та допоможе знайти ключ до протидії коронавірусу.

Примітно, що дослідники штучно культивували коронавірус на основі двох клінічних зразків.

Що відомо про Covid-19

  • Вірус поширився з китайського міста Ухань ще у грудні 2019 року. Ймовірним джерелом вірусу – є місцевий ринок морепродуктів.
  • У групі найвищого ризику смерті – люди, старші за 60 років, люди з хронічними захворюваннями, зокрема з діабетом, гіпертонією, серцево-судинними хворобами, онкологією. Втім, шанси заразитись мають всі люди не залежно від віку.
  • Інкубаційний період китайського коронавірусу може тривати від 2 до 14 днів. В цей період людина не відчуває симптомів та не здогадується про хворобу.
  • Нині немає підтверджених способів лікування китайського коронавірусу. Терапія направлена на підтримку хворих і полегшення симптомів. Науковці не перестають тестувати різні противірусні препарати, але поки жоден з них не показав значущої ефективності.


Міфи та правда про коронавірус/Інфографіка 24 Каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.