Дослідники з Науково-дослідного інституту Скриппса і Техаського університету (США) вирішили визначити, як засіб від паразитів під назвою саліциланілід № 11 може завадити реплікації коронавірусу. Під час лабораторних експериментів засіб показав двосторонню ефективність.

До теми Щеплення проти грипу захищає від коронавірусу: яким чином

Саліциланіди – що це за препарати
Це велика група хімічних сполук, амід саліцилової кислоти й аніліну, які використовують проти паразитів. Зокрема для позбавлення від стрічкових черв'яків, які виживають в травній системі.

Результати експериментів:

  • Під час дослідів на мишах встановили, що препарат допомагає боротися з вірусом.
  • Ба більше, він допомагає проти запалення, яке може викликати хвороба.
  • Так, саліциланілід № 11 завадив ендоцитозу – переміщення вірусу в клітину.

Вчені вважають, що оскільки речовина діє всередині клітин і не зачіпає S-білок, то вона може бути ефективним і проти нових штамів.

Ключовим моментом став противірусний механізм. З'єднання заблокувало вихід вірусного матеріалу з ендосоми й він просто деградував. Цей процес не дозволив так легко створювати нові вірусні частки, тобто реплікувати,
– йдеться в дослідженні.

Препарат може бути ефективним проти цитокінового шторму

Несподіваним відкриттям стало те, що саліциланілид допоміг знизити рівні інтерлейкіну-6. Це прозапальні цитокіни, які впливають на багато органів та системи організму.

Поруч з високими концентраціями інтерлейкіну-1, С-реактивного білка і фактора некрозу пухлини-альфа, він вважається маркером цитокінового шторму – небезпечної реакції імунної людського організму, яка часто призводить до смерті.