Про це розповів міністер охорони здоров'я Максим Степанов під час години запитань до уряду у Верховній Раді 4 вересня, пише 24 канал.

Читайте також 23-річний американець розповів, чому став добровольцем у випробуванні вакцини від COVID-19

Україна розраховує на 8 мільйонів доз вакцин в рамках глобальної ініціативи COVAX.

Ми спілкуємось практично зі всіма лідерами з точки зору розробки вакцин. Що це за компанії. Перше, ми ведемо перемовини з компанією "Астразенека". Зараз вони перебувають на третій фазі клінічних випробувань. Очікуємо у четвертому кварталі відповідно закінчення клінічних випробувань і реєстрацію вакцини,
– сказав він.

Степанов додав, що МОЗ наразі очікує від "Астразенека" пропозицію щодо кількості вакцин, яку вони готові будуть поставити і в якій черзі готові будуть поставляти. Міністр додав, що Україна вже виділила кошти і готова вносити передоплату.

Також МОЗ веде перемовини з китайським виробником "Сеновакс", який також знаходиться на третій стадії клінічних випробувань та має надати інформації щодо кількості доз, яку компанія готова поставити після початку виробництва вакцини.

"20% від кількості населення – це для України близько 8 млн доз. Вже в нас триває процес підписання договорів, відповідних меморандумів, угод, щоб відразу після виготовлення і реєстрації вакцин ми також могли їх отримати", – додав Степанов.